O czym pamiętać przy podróży samochodem?

rysunek rodziny jadącej w podróż samochodem

Nie wiem jak wy ale ja lubię na wakacje czy inne wyjazdy jechać samochodem. Oczywiście w realne miejsca, nie mówię tutaj a jakichś absurdalnie długich trasach poza Europę itp. Ale o krajach takich jak Chorwacja, Hiszpania, Anglia, Włochy coś takiego. Nie dość, że przy podróży samochodem jesteśmy sobie sami maszynistą i pilotem to nie obowiązują nas żadne terminy i postoje narzucone z góry. Dodatkowo przy podróży autem możemy podziwiać piękne widoki i ustalić trasę tak aby zatrzymać się dokładnie tam gdzie chcemy. Dużym czynnikiem u mnie wpływającym na to, że podróżuje samochodem jest to że po prostu lubie jeździć i prowadzenie sprawia mi przyjemność, to jest bardzo ważne. Nie ma sensu aby ktoś na siłę ruszał w trasę samochodem jeśli nie czuje się na siłach aby przejechać dłuższą drogę, wtedy lepiej wybrać samolot czy pociąg. Przy długiej podróży samochodem potrzebujemy paru ważnych rzeczy, które jednak przydadzą nam się najbardziej?

Podstawowe leki i środki czystości – Nie ma nic gorszego niż awaryjna sytuacja organizmu na autostradzie, a w pobliżu żadnej stacji! Nigdy nie uda nam się przewidzieć zachowania naszego organizmu w dany dzień. Najlepiej zawsze być przygotowanym na taką okazje i zabrać ze sobą podstawowe leki na ból głowy i brzucha, a także w przypadku obstrukcji. Warto też wziąć ze sobą jakieś małe woreczki na śmieci aby podczas jedzenia przekąsek w samochodzie nie rzucać śmieci byle gdzie aby nie robił się nie potrzebny bałagan.

długa prosta droga

Elektronika – W dzisiejszych czasach przy tym co oferuje nam obecna technologia aż żal z niej nie skorzystać. Zabrania nawigacji to podstawa, no chyba że ktoś nadal woli poruszać się w tradycyjny sposób z mapą lub ma taką już fabrycznie w samochodzie. Jeśli nie to pozostaje nam także nasz smartfon. Konieczne będzie też zabranie ze sobą ładowarki, która będzie działać w samochodzie z wejściem na zapalniczkę. Przyda się także zestaw głośnomówiący w przypadku nie zapowiedzianych rozmów telefonicznych.

No i chyba najważniejsze – jedzenie, szczególnie się przyda jeśli zależy nam na czasie i nie mamy zamiaru się po drodze często zatrzymywać na postoje aby się najeść. Zabranie owoców i wcześniej przygotowanych kanapek czy innych tego typu rzeczy będzie bardzo dobrym pomysłem.