Ciekawe miejsca do zwiedzania w Gdańsku

Gdańsk jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce. Posiada on bogatą historię i klasyczną architekturę. Jest ono największym miastem na północy Polski i najbardziej wpływowym. Ten kto był nad naszym pięknym morzem z pewnością musiał Gdańsk odwiedzić bo trudno obok niego przejechać obojętnie.

Architektura Gdańska jest bardzo klasyczna, a nawet powiedziałbym stara. Większość budynków jest zabytkowa, tak samo jak sławne falowce, które osiągają długości ponad kilometrowe i są niespotykane w innych miastach w naszym kraju. Nie można zapominać, że nowoczesna architektura też się w Gdańsku znajduje mamy tutaj jeden z najnowocześniejszych stadionów na świecie, na którym występuje drużyna Lechii Gdańsk. Na granicy z Sopotem mamy nowoczesną halę sportową Ergo Arenę, na której odbywają się różne koncerty i wydarzenia sportowe. Co warto odwiedzić jak już się znajdziemy w Gdańsku?

  • Góra Gradowa – Wejście na nią wymaga nie lada wysiłku ale jest on w 100% tego warty. Możemy stamtąd zobaczyć całą panoramę Gdańska z lotu ptaka, podobno nie ma w tym mieście lepszego miejsca aby coś takiego zobaczyć. Nawet pary ślubne specjalnie tam wchodzą aby zrobić sobie sesję zdjęciową na tle swojego miasta. Wokół tej góry wyznaczono też szlak spacerowy z ciekawymi ekspozycjami po drodze.

panorama gdańska

  • Muzeum Bursztynu – Z uwagi na to, że Gdańsk jest miastem leżącym na szlaku bursztynowym jest to jedno z ciekawszych miejsc, które możemy tam odwiedzić. Do tego w samym mieście znajduje się spora ilość sklepów z bursztynami wzdłuż wielu ulic.
  • Ulica Długa – chyba jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku z bardzo charakterystyczną architekturą i wieloma restauracjami, jest to mniej więcej drugie centrum miasta, na którym zawsze znajdziemy dużo osób i atrakcji. Zawsze zauważymy tam starszych turystów z zagranicy najczęściej z Niemiec. Kupimy tam wiele pamiątek czy biżuterii i bez problemu możemy się zatrzymać w pobliskich restauracjach i coś zjeść.

ulica długa gdańsk