Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy lub kolonie?

Zajęcia na obozie młodzieżowym w ośrodku RelaksCamp

Chociaż do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, to już teraz warto zastanowić się nad planami, które mają urzeczywistnić się podczas najbliższego lata. Rozważania należy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie: co z dziećmi – czy wysyłamy je na obóz dla młodzieży lub kolonie, czy może udajemy się na urlop razem z nimi? Poniżej dowiecie się, dlaczego pierwsze rozwiązanie może okazać się w Waszym przypadku lepsze!

Podróże kształcą… obozy i kolonie również!

Każdy wyjazd to nowe doświadczenia dla dziecka, a nie ma chyba lepszego sposobu na poznawanie otaczającego świata niż podróże. W ten sposób młody człowiek może zetknąć się z wieloma nowymi miejscami, ludźmi i ich tradycjami. Wysyłając pociechę na (prawie że) samodzielne wakacje, można być pewnym, że wróci z nich bogatsza i bardziej otwarta. Dotyczy to zarówno obozów młodzieżowych, jak i kolonii!

Wakacyjny wyjazd to fantastycznie spędzony czas

Istotą każdego wyjazdu dziecka jest również to, by świetnie się bawiło. Z tego powodu warto pozwolić maluchowi określić, na jaki rodzaj wakacji chce się wybrać – wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Współcześnie oba typy organizacji podróży mają do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, co pozwala idealnie trafić w gust Waszej pociechy.

Ośrodek RelaksCamp, w którym odbywają sie obozy i kolonie dla dzieci

Ośrodek aktywnego wypoczynku RelaksCamp w Międzybrodziu Bialskim, w którym odbywają się obozy młodzieżowe, kolonie i zielone szkoły

O czym należy jednak pamiętać to to, że obozy nastawione są bardziej na aktywne formy wypoczynku, dając możliwość przeżycia ciekawych przygód. Sporą popularnością cieszą się wyjazdy z określonym programem, np. taneczne czy piłkarskie. W przypadku kolonii dla dzieci, większy nacisk kładzie się na zwiedzanie, integrację między uczestnikami, edukacyjne aspekty wyjazdu oraz odpoczynek. W obu przypadkach dobra zabawa jest jednak gwarantowana – wykorzystajcie to i podarujcie dziecku idealne wakacje!

Nauka samodzielności

Każde dziecko musi się w końcu usamodzielnić, na co dobrym sposobem mogą być właśnie obozy czy kolonie. W obliczu braku obecności rodzica młody uczestnik wyjazdu będzie musiał zetknąć się z nowymi sytuacjami, a także nauczyć się dbać o siebie i swoje bezpieczeństwo. Metoda ta bez wątpienia uczy samodzielności i odpowiedzialności, którą w czasie pobytu w domu zajmują się przecież rodzice. Nie musicie jednak się obawiać – nad wszystkim będą oczywiście sprawowali pieczę wychowawcy lub opiekunowie.

Nowe, kolonijne przyjaźnie

Każdy wyjazd to także szansa na nawiązanie nowych znajomości. Wspólne przygody pozwalają ukształtować specyficzną więź, która w niektórych przypadkach może okazać się przyjaźnią na długie lata. Kto wie, może to właśnie na obozie letnim Wasze dziecko pozna swoją bratnią duszę? Nawet jeśli tak się nie stanie, to rozwinie swoje zdolności komunikacji i działania w grupie!

Jezioro Międzybrodzkie - rowery wodne w ośrodku RelaksCamp

Obóz młodzieżowy czy kolonie dla dzieci to też czas dla Was!

Kolejnym świetnym argumentem stojącym za tym, by wysłać dziecko na wakacje w grupie zorganizowanej, jest to, że na czas wyjazdu będziecie mieli czas tylko dla siebie. Wykorzystajcie te kilka czy kilkanaście dni, wybierając się do kina, teatru czy na nieziemską kolację. Cieszcie się spokojem i brakiem obowiązków czuwania nad Waszą dorastającą pociechą.

Podsumowanie

Kolonie dla młodzieży oraz obozy dla dzieci to znakomity pomysł – zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodzica. Rozwiązanie to posiada tyle zalet, że zdecydowanie warto porządnie się nad nim zastanowić.