Gdynia – Najszczęśliwsze miasto w Polsce

To właśnie Gdynia położona na północy Polski, należąca do słynnego Trójmiasta razem z Sopotem i Gdańskiem, po raz kolejny zdobyła tytuł najszczęśliwszego miasta w Polsce – miasta w którym żyje się najlepiej. Dlaczego właśnie Gdynia została wytypowana jako idealne miejsce do życia w wyniku „Diagnozy społecznej”?

Mieszkańcy mają tutaj wszystko czego potrzebują, a szczególnie Ci młodzi i nie tylko, ponieważ starsi też znajdą coś dla siebie. W mieście tym według mieszkańców panuje niepowtarzalna atmosfera i życzliwość ludzi, co z połączeniem z piękną przyrodą i bliskim dostęp do morza wręcz zachęca każdego do aktywności fizycznej i uśmiechu. Praktycznie w każdej dzielnicy Gdyni znajdziemy jakiś obszar lasu świetnie nadającego się na długie spacery gdzie będziemy mogli się zrelaksować i pooddychać czystszym powietrzem. Architektura miasta z uwagi na to, że Gdynia jest stosunkowo młoda jest nowoczesna ale nie zabraknie tutaj zabytkowych budowli z lat 30 ubiegłego wieku, które wspaniale łączą się z obecnie budowanymi budynkami. Miasto posiada wiele obiektów sportowych zaczynając od boisk piłkarskich sztucznych i trawiastych na kortach tenisowych i basenach kończąc. Władze miasta także lubią organizować wiele eventów sportowych, aby mieszkańcy Gdyni jak i innych miast mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle innych.

skwer kościuszki

Dzięki dostępowi do morza powietrze jest tutaj czyste i rześkie, a także jest co tutaj robić w lato. Możemy w wakacje wybrać się na pobliskie plaże lub pospacerować na bulwarze czy na molo. Są tutaj także organizowane koncerty z najróżniejszych gatunków muzycznych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Restauracji jest tutaj co nie miara i nie musimy się martwić, że nie będą przystosowane do zwierząt, ponieważ są i to doskonale.

Ten kto tu jeszcze nie był, na pewno powinien co najmniej raz w życiu tutaj zawitać, a może nawet by mu się spodobało tak bardzo, że chciałby się tu wprowadzić z rodziną zmieniając swoje otoczenie.