Kraków – co warto zobaczyć?

Dużo osób jeździ do Krakowa. Zwykle przyjeżdża się na parę dni. Kłopot może sprawić wybór odpowiedniego noclegu. Jednak nie to w głowie turystom. Głownie nastawiają się na Wawel, czy stare miasto. Jest jednak pełno miejsc, które warto zobaczyć. Stwierdziłem, że w tym wpisie przedstawię wszystkie moje propozycje. Oczywiście na mojej liście nie znajdziecie wyżej wspomnianych miejsc, gdyż każdy je zna. Co prawda są ciekawe, jednak strasznie oklepane.

Mój pierwszy typ to kolorowe schody na ulicy Tatrzańskiej (Podgórze). Niewiele osób zna to miejsce, choć jest ono nietypowe. Co więc może być niezwykłego w schodach? Otóż pokryte są kolorami – każdy stopień ma inny kolor. Dodatkowo umieszczone są śmieszne cytaty. Oto przykład: „Kanapka w środku nocy zawsze dobrze robi”.

Kolejna propozycja to Zakrzówek, a więc legendarne miejsce, w którym toczyła się wojna. Idealne miejsce do dłuższych spacerów lub pikniku. Jezioro w tej okolicy ma naprawdę czystą wodę. Możliwe jest wykupienie nurkowania z instruktorem. W lecie jest tak piękne, że można odnieść wrażenie pobytu na Chorwacji.

Skałki Twardowskiego to doskonałe miejsce na zobaczenie panoramy miasta. Ładny, zielony zakątek, można połączyć wizytę ze spacerem na Zakrzówek.

Kopiec Krakusa, to kolejne piękne, zielone miejsce z równie ładnym widokiem. W samym Krakowie znajdują się cztery kopce, jednak to właśnie ten robi na mnie największe wrażenie. Co ważne można na niego łatwo dojechać. Przy okazji można zahaczyć o Kamieniołom Liban.

Fabryka Schindlera – muzeum, które powala na nogi. Dodatkowo daje dużo do myślenia. Polecam każdemu, kto lubi takie klimaty. Naprawdę warto.

Muzeum pod Sukiennicami to może kolejna propozycja tego typu, jednak doskonała aby przybliżyć sobie historię Krakowa. Byłem tam kilka razy i za każdym razem zachwyca.

Cmentarz Rakowicki to coś dla fanów starych nagrobków, które skłaniają do refleksji.

Jeżeli ktoś lubi pójść na miasto na kawę/piwo i inne takie, to mam kilka propozycji. Jeżeli chodzi o piwo w sezonie letnim to zdecydowanie polecam „Śledź u Fryzjera”. Posiada on ogródek na dziedzińcu. Zawsze pełno w nim ludzi. Do tego są bardzo atrakcyjne ceny. Restauracja na dachu Akademii Muzycznej brzmi naprawdę świetnie, a nazywa się „Restauracja u Romana”. Widok jest naprawdę niesamowity, wręcz zapiera dech w piersiach. Miejsce znane m.in. z filmu „Vinci”.