Wakacje na campingu

Podróżować można na wiele sposobów. Najłatwiej jest wykupić wczasy w biurze podróży. Jeśli jednak chcielibyśmy znaleźć w wybranym przez nas miejscu zakwaterowanie we własnym zakresie, opcji również jest wiele. Ja skupię się na wyjeździe rodzinnym. Podróżujemy autem, a miejscem naszego kwaterunku jest camping.

W różnych zakątkach świata, campingi mogą się od siebie różnić. Biorąc pod uwagę Europę, tereny wypoczynkowe są na wysokim poziomie. Załóżmy, że decydujemy się na wyjazd do Włoch. Interesuje nas okolica blisko plaży. Niedaleko Wenecji, jest wielki camping Casavio, położony tuż przy brzegu morza Adriatyckiego. Na całym terenie znajdują się „Mobile Home’y” czyli przyczepy mieszkalne oraz ogromne namioty. Oba miejsca są w pełni wyposażone w niezbędne do funkcjonowania elementy. Ze względu na to, iż moje doświadczenia związane są z pobytem w przyczepie, skupię się właśnie na niej.

Nasz domek był przystosowany do pobytu ok 6 osób. Nas była piątka. Trzy osoby dorosłe oraz dwójka dzieci. Przyczepa ulokowana była w bardzo spokojnym miejscu. Wejście do środka poprzedza duży taras, na którym przygotowane są meble wypoczynkowe. Wchodząc do wewnątrz jako pierwsza jest kuchnio-jadalnia, również z miejscem do spania. Po prawej stronie malutki pokoik dla dzieci z łóżkiem piętrowym oraz jednym pojedynczym, obok pokoju mała toaleta z kabiną prysznicową, muszlą i umywalką. Po lewej stronie kuchni, znajdziemy sypialnię z podwójnym łóżkiem, toaletką i szafkami. Krótko mówiąc, było tam wszystko czego człowiek potrzebuje w życiu codziennym. Całość urządzona starannie i niezwykle funkcjonalnie. Wyposażenie kuchni zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ w jego skład wchodziły nawet kieliszki do jajek. Jednym słowem „full serwis”.

Jednak camping, to nie tylko miejsce do spania. Na jego terenie można znaleźć market, bary oraz teren rekreacyjny. Są baseny, plac zabaw oraz animacje dla gości campingu. Jeżeli lubimy możemy skorzystać także z zajęć gimnastycznych.

Najistotniejszym atutem takiej formy zakwaterowania jest cena. Płacimy jedynie za domek, a nie za ilość osób. Są oczywiście limity z tym związane. Jeśli masz dużą rodzinę i planujesz samodzielny wyjazd to camping jest idealnym miejscem dla Ciebie.