Zaplanuj weekend w Poznaniu z dziećmi. Gdzie warto się wybrać?

Matka z dziećmi na spacerze

Zwiedzanie z dziećmi jest świetnym sposobem na spędzanie wspólnego czasu. Od najmłodszych lat można zarazić dzieci zamiłowaniem do odwiedzania nowych miejsc i poznawania nowych rzeczy. Co ma do zaoferowania stolica Wielkopolski?

Wycieczki z dziećmi mogą wydawać się ogromnym wyzwaniem. W rzeczywistości to dobra zabawa, zwłaszcza jeśli przygotuje się do takiej wycieczki. Różne miasta w Polsce mają wiele do zaoferowania, a ograniczają nas jedynie pomysły na wspólne spędzenie wolnego czasu! Poznań może z początku nie wydawać się pierwszym wyborem na rodzinne wakacje, ale znajduje się tu wiele atrakcji także dla najmłodszych. Wystarczy znaleźć odpowiednie noclegi Poznań i wyruszyć w trasę!

 

Termy Maltańskie

Termy Maltańskie w PoznaniuMiejsce, w którym zarówno dorośli jak i dzieci będą się bardzo dobrze bawić. Kompleks składa się z aquaparku, baseny, strefy z saunami oraz miejsce na regenerację i odprężenie. Baseny są wypełnione wodą termalną, a dodatkowo ciekawą atrakcją jest basen z falami, który z pewnością spodoba się dzieciom. Jeżeli podróżujemy z bardzo małymi dziećmi, to znajdzie się tu także i dla nich miejsce. Termy zaopatrzone są w baseny dla najmłodszych, zwłaszcza jeśli nie umieją jeszcze pływać.

 

Rogalowe Muzeum Poznania

 Dzieci w Rogalowym Muzem PoznaniaW Poznaniu jedną z ciekawszych atrakcji jest Muzeum Rogalowe. Poznań słynie z rogali świętomarcińskich. W tym miejscu pozna się ich historię oraz gwarę poznańską. Wszystko jest przystosowane w taki sposób, aby w zabawnej formie zaangażować najmłodszych. Jedną z ciekawszych atrakcji jest jednak samo przygotowywanie rogali. Zaczyna się od wyrobu ciasta, a potem samego wyrobu rogali!

 

Atrakcje Starego Rynku

koziołki poznańskieTak jak w Krakowie, tak i w Poznaniu o 12 pod ratuszem zbiera się tłum ludzi. Wysłuchać można tu poznańskiego hejnału oraz obejrzeć nie lada spektakl. Na ratuszowej wierzy znajdują się słynne koziołki poznańskie, które codziennie toczą ze sobą walkę. Następnie warto przespacerować się po Starym Rynku. Znajdziemy tu malownicze kamienice i poczujemy klimat dawnego Poznania.

 

Poznań to magiczne miasto, do którego można wracać, a dzieci nie będą się tu nudzić. Miasto ma wiele do zaoferowania.